Tromsøprøven m/CACIT 13 - 14.03.10

OI 14.03.10

De premierte i VK finalePå prøvens andre dag fortsatte klubbens medlemmer å få fine premier. P Ottorins Tya til Dag Håvard Hanssen fikk sesongens tredje premiering med 2.pr UK. P Vakkerdalens Vilja til Tone Kanestrøm var en rask visit nede i AK og fikk 1.pr AK og er dermed i VK igjen. ES Ringvassøyas Chako til Kjetil Olsen fikk 2.pr AK.

I VK finalen var igjen ES Ringvassøyas Samira til Stein Martinsen på lista med 3.pr VK finale. En finale som ble vunnet av VK debutanten P Pointinics E I Point til Ole Ingebrigtsen. Sterkt av disse to unge VK hundene.

På prøvens første dag fryktet arrangør og deltakere både været og føret da det har snødd enormt hele uken før Tromsøprøven. Men det ble rene påskestemingen med sol først på dagen, og litt mer overskyet etterhvert og føret var slettes ikke så værst. Følgende av klubbens medlemmer fikk premie lørdag. GS Langsundets Punky til Roger Tømmerholen fikk 1.pr VK kvalifisering mens ES Ringvassøyas Samira fikk 2.pr VK kvalifisering. KM Raya til Steinar Lagesen har fått 3.pr AK, det samme fikk P Pimens Aron til Terje Steinsund. Og ES Ringvassøyas Kirow til Eirik Olsen fikk 2.pr UK. Grattis.