TFK Cup UK pr 09.09.18:
 
 

Høstprøvene tar nå en jaktpause og UK hunder skal bli jakthuder. Vi gratulerer ES Troll-Leikens T-Sisu e/f Ingar Leiros som på Senja 2/9 sikkret seg derbybiletten og overtok ledelsen i TFK CUP UK med 1.pr UK.

MTFK Senjaprøven 01 - 02.09.18
1.pr UK ES Troll-Leikens T-Sisu e/f Ingar Leiros

THK Tromsøprøven 25 - 28.08.18
1.pr UK ES Bøtuns Vilja e/f Edd Harald Steinen
2.pr UK GS Børgsjitens VF Nille e/f Bjørn Morten Baardvik
2.pr UK ES Steinrabbens Lothepus e/f Stein Martinsen
3.pr UK ES Troll-Leikens T-Sisu e/f Ingar Leiros

OFHK Altevannsprøven II 07 - 08.04.18
1.pr UK B Hulk Av Sàràhkkà e/f Stig Linnes
2.pr UK B Suhlegan O Maze e/f Kurt Landau
3.pr UK P Pointbar B Liv e/f Tone Kanestrøm
3.pr UK ES Bøtuns Vilja e/f Edd Harald Steien
 
TFK Tromsøprøven I 03 - 05.03.18
1.pr UK ES Steinrabbens General Custer e/f Stein Martinsen
1.pr UK B CL Kalla e/f Elin Kolsvik

KJFF Ringvassøyprøven 18 - 19.02.17 
1.pr UK B CL Kalla e/f Elin Kolsvik
2.pr UK ES Troll-leikens T-Sisu e/f Ingar Leiros
3.pr UK ES Troll-leikens T-Sisu e/f Ingar Leiros

3.pr UK P Pointbar B Liv e/f Tone Kanestrøm
3.pr UK P Pointbar B Liv e/f Tone Kanestrøm

Klubbmesterskap TFK 10.02.18
Ingen UK hunder med tellende fuglearbeid

TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og beste utstillingsresultat til TFK redaksjonen gjennom året, og husk å melde fra hvis dere oppdager feil eller mangler!

Rase Hund Far Mor Eier/Fører Poeng
ES Troll-leikens T-Sisu Simos Johsi Synnerdalens Lykke Ingar Leiros 280
B CL Kalla Raunakkens Cox Ismenningens A-lotta Elin Kolsvik 200
ES Bøtuns Vilja Smølarypas Texas Holdem Bøtuns Prima-Lara Edd Harald Steien 150
P Pointbar B Liv Eidemlias Dallas T Rypejægerens Sassicaia Tone Kanestrøm 150
B Hulk Av Sàràhkkà Reisavannets Zb-Sam Di Centa Av Sàràhkkà Stig Linnes 100
ES Steinrabbens General Custer Rex Steinrabbens Nala Stein Martinsen 100
GS Børgsjitens VF Tille Hardhausens Floyd Langsundets Ville Bjørn Morten Baardvik 80
ES Steinrabbens Lothepus Rex Steinrabbens Nala Stein Martinsen 80
B Suhlegan O Maze Orreskogens B-Røm Suhlegan Felicia Försvann Kurt Landau 80
           

Beste utstillingsresultater 2018:                

I TFK Cup UK er det beste utstillingsresultat samt alle jaktprøveresultater som teller inntil hunden fyller 2 år. Vi vil ta en gjennomgang av klubbens jaktprøvepremierte hunder som har vært på utstilling i slutten av oktober og beregne endelig poengsum i TFK Cup.


TFK Cup AK/VK pr 15.10.18:

Siste prøvehelga her nord er over og vi kan nå begynne å summere opp TFK Cup, men før vi gjør det må vi få gratulere P Halsenutens Bf Kompis e/f Esben Eliassen som fikk sin først VK premie med 1.pr VK i Tromsø på lørdag. Og B CL Kalla e/f Elin Kolsvik som fikk sin første AK premie med 2.pr AK på søndag.

TFK Tromsøprøven 13 - 14.10.18
1.pr VK P Halsenutens Bf Kompis e/f Esben Eliassen
2.pr AK B CL Kalla e/f Elin Kolsvik

VFFK Sennalandsprøve 29 - 30.09.18
1.pr AK P Jimsrypas Lotta e/f John Solstad(bilde)
2.pr AK P Jimsrypas Lotta e/f John Solstad
3.pr AK P Sollidalens B Gimla e/f Øystein Pedersen

NVHK NM Høyfjell individuelt 28 - 30.09.18
1.pr VK kval B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

NESK Kongsvoldprøve 21 - 23.09.18
1.pr VK kval P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen 

VFFK Kautokeinoprøven 07 - 09.09.18
1.pr VK m/CACIT finale B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
2.pr VK finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

OFK Altevannsprøve 08 - 09.09.18
3.pr VK P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen

KJFF Ringvassøya 04.09.18
1.pr VK m/CK P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
4.pr VK GS Sarabakkens Blaser e/f Ben Ruben Heimstad
5.pr VK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

MTFK Senja 01 - 02.09.18
1.pr VK m/CK kval P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen

THK Tromsøprøven 25 - 27.08.18
2.pr VK m/Res CACIT finale IS IM-Tjupnoi e/f Ronny Jørgensen
3.pr VK finale B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
1.pr AK GS Sarabakkens Blaser e/f Ben Ruben Heimstad
1.pr AK KV Langsundets Ricco e/f Steinar Storelv
2.pr AK P Jimsrypas Lotta e/f John Solstad
2.pr AK KLM Stormfjellets Sarek e/f Steinar Lagesen

THK Tromsøprøven Skog 22.08.18
1.pr AK Skog B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
1.pr AK Skog GS Sarabakkens Blaser e/f Ben Ruben Heimstad
1.pr AK Skog P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
1.pr AK Skog P Sallirs Td Bahgera e/f Dag Håvard Hansen
2.pr AK Skog P Sollidalens C Odin e/f Wiggo Ditlefsen
2.pr AK Skog P Sallirs Tj Cava e/f Gunstein Bakland
2.pr AK Skog KV Langsundets Amerika e/f Bjørn Morten Baardvik

SFHK Saltfjellprøven 27 - 29.04.18
1.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK kval B Orreskogens Bri e/f Per Johnny Skjæran
3.pr VK kval KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh

MTFK Altevannsprøven 21 - 22.04.18
2.pr VK finale P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
3.pr VK finale B Orreskogens Bri e/f Per Johnny Skjæran
2.pr VK kval B Orreskogens Bri e/f Per Johnny Skjæran
5.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr AK GS Sarabakkens Blaser e/f  Ben-Ruben Heimstad

VFFK Altaprøven 13 - 15.04,18
2.pr VK m/Res CACIT finale P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
3.pr VK finale IS IM-Tjupnoi e/f Ronny Jørgensen
6.pr VK finale P Tinka Av Vor-point e/f Jim Møllnes 
2.pr VK m/CK kval ES Heggetuvas Black Ear e/f Stein Martinsen
3.pr VK kval B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
3.pr VK kval KV Langsundets Amerika e/f Bjørn Morten Baardvik
5.pr VK kval IS IM-Tjupnoi e/f Ronny Jørgensen
6.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr AK P Sollidalens C Odin e/f Wiggo Ditlefsen
3.pr AK P Sollidalens C Odin e/f Wiggo Ditlefsen

OFHK Altevann 07 - 08.03.18
1.pr VK m/CK finale P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
2.pr AK P Sallirs Td Baltus e/Dag Håvard Hansen f/Magnus Børseth
2.pr AK P Sallirs Tj Cava e/f Gunstein Bakland

Sør-Varanger JFF Gallok 07 - 08.04.18
3.pr VK finale IS IM-Tjupnoi e/f Ronny Jørgensen

HVFK NM Vinter 23 - 25.03.18
1.pr VK NM semi B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
1.pr VK m/CK NM kval B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
1.pr VK kval P Sollidalens C Koss e/f Ronny Hartviksen
2.pr VK kval P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen

NM Lag Vinter Andøya 22.03.18
1.plass NM Lag (Breton) B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
2.plass NM Lag (Pointer) P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
3.pr VK NM Lag (individuelt) B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran

HVFK Andøya 22 - 25.03.18
2.pr AK KV Sognexpressen's Kzb Giro e/f Jan Tore Johansen

THK, Fuglehundgruppa Tromsø 17 - 19.03.18
2.pr VK finale P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
1.pr VK kvalik P Jimstrypas Tia e/f Jim Theodorsen
2.pr AK GS Sarabakks Blaser e/ Ben Ruben og Camilla Heimstad f/ Ben Ruben Heimstad

NTFK Arnøyprøven 10 - 11.03.18
2.pr VK finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
5.pr VK finale P Tinka Av Vor-point e/f Jim Møllnes
2.pr AK P Sollidalens C Odin e/f Wiggo Ditlefsen
2.pr AK KV Ormkullens Kasper e/f Martin Hansson

TFK Tromsøprøve I 03 - 05.03.18
3.pr VK finale B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan Erik Jensen
1.pr VK m/CK kvalik ES Joker Av Skåpleinun e/f Ingar Leiros
2.pr VK kvalik P Jimstrypas Tia e/f Jim Theodorsen
6.pr VK kvalik B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
1.pr AK P Nyheimgutens Hit Man e/f Ronny Hartviksen
1.pr AK ES Heggetuvas Black Ear e/f Stein Martinsen
1.pr AK P Halsenutens Bf Kompis e/f Esben Eliassen
2.pr AK KV Sognexpressen's Kzb Giro e/f Jan Tore Johansen

MTFK Senjaprøven 24 - 25.02.18
1.pr VK finale P Jimsryps iOS e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr VK kval P Sollidalens Koss e/f Ronny Hartviksen
1.pr AK IS IM-Tjupnoi e/f Ronny Jørgensen

KJFF Ringvassøyprøven 17 - 18.02.18
1.pr VK m/CK finale B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
2.pr VK m/CK finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
5.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
1.pr AK P Sollidalens C Koss e/f Ronny Hartviksen
2.pr AK P Jimsrypas Lotta e/f John Solstad

HVFK Vesterålsprøven 17-18.02.18
1.pr AK P Sallirs Td Baltus e/Dag Håvard Hansen f/Magnus Børseth
2.pr AK P Sallirs Td Baltus e/Dag Håvard Hansen f/Magnus Børseth

Klubbmesterskap TFK AK/VK 11.02.17
1.pl B Orreskogens Bri e/f Per Johnny Skjæran

TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og beste utstillingsresultat til TFK redaksjonen gjennom året, og husk å melde fra hvis dere oppdager feil eller mangler!  

RaseHundFarMorEier/Fører Poeng
B Tromsørypas Pa Liz Reisavannets B-Aylo Bekkaurens Pia Per Johnny Skjæran 710
B Ismenningens B-Caza Raunakkens Ta Aris Sætertunets Mille Kristel Marie Pedersen 630
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi Jim Theodorsen 580
IS G-Tjikkom Av Miessevarri Indus Vieksas Vilja Ronny Jørgensen 570
P Jimsrypas Tia Pointnics Point Jimsrypas Kitty Jim Theodorsen 480
IS IM-Tjupnoi Ari Av Miessevarri H-Ira Av Miessevarri Ronny Jørgensen 470
B Orreskogens Bri Euskadi Orreskogens E-Lisa Per Johnny Skjæran 435
GS Sarabakks Blaser Egon Faksfjellets Terra Ben Ruben Heimstad 410
B Kvikksteps Mira Orreskogens B-Røm Femme Fatale De La Sou. Eivind Winther 390
P Jimsrypas iOS Pointnics Point Jimsrypas Kitty Ole Ingebrigtsen 380
P Jimsrypas Lotta Pointnics Point Jimsrypas Kitty John Solstad 340
P Sollidalens C Odin Skipsfjordhønas C Bolt Sollidalens A Kaia Wiggo Ditlefsen 290
P Sollidalens C Koss Skipsfjordhønas C Bolt Sollidalens A Kaia Ronny Hartviksen 280
P Sallirs Td Baltus Eidemlias Dallas T Ottorinos Tya Dag Håvard Hansen 260
B CL Kalla Raunakkens Cox Ismenningens A-Lotta Elin Kolsvik 230
P Halsenutens Bf Kompis Jutevatnets Birk Lytingfjellets Frekka Esben Eliassen 200
ES Heggetuvas Black Ear Uræds Buck Steinrabbens Toya Stein Martinsen 200
KV Langsundets Amerika Varangervalpen Mikkel-Eirik Langsundets Skade Bjørn Morten Baardvik 160
P Sallirs Tj Cava Jimsrypas Jeger Ottorinos Tya Gunnstein Bakland 160
KV Sogneexpressen Kzb Giro Caput Altum Basile Sognexpressen Fcs Zenta Jan Tore Johansen 160
P Tinka Av Vor-point Pointnics Point Juvel-En A Av Vor-Point Jim Møllnes 140
ES Joker Av Skåpleinun Østkystens Vito Sørbølfjellets Luca Ingar Leiros 120
KV Langsundets Ricco Fjalltinda Snorri Langsundets Skade Steinar Storelv 100
P Nyheimgutens Hit Man Ohlsmyrens P Respect Pointnics Laiba Ronny Hartviksen 100
B Reisavannets Ja-Kaos Alex Dei Fiorindo Reisavannets B-Java Jan Erik Jensen 100
P Sallirs Td Bahgera Eidemlias Dallas T Ottorinos Tya Dag Håvard Hansen 100
KV Itzas Heidi Senjafjellets Bum Tsarek Itzas Inka Anne Maj Krogh 80
KV Ormkullens Kasper Irgas Ormkullens I Varga Martin Hansson 80
KLM Stormfjellets Sarek Seitsenaukeen Kleo Raya Steinar Lagesen 80
P Sollidalens B Gimla Metrinelunds Kejser Ronja Øystein Pedersen 50


Beste utstillingsresultater 2018:
I TFK Cup AK/VK er det beste utstillingsresultat samt alle jaktprøveresultater som teller etter at hunden er fylt 2 år. Vi vil ta en gjennomgang av klubbens jaktprøvepremierte hunder som har vært på utstilling i slutten av oktober og beregne endelig poengsum.

09.06.18 Alta B Ismenningens B-Caza e/f Kristel Marie Pedersen Exc BK, 1BKK, CK, CERT, 1BTK, BIR = 140p
16.06.18 Tromsø Orreskogens Bri e/f Per Johnny Skjæran VG BK, 2BKK = 75p
30.06.18 NKK Trondheim B CL Kalla e/f Elin Kolsvik Exc BK, 1BKK, CK, CERT, CACIB, 1BTK, BIR = 150p