NMLag vinter2015gsTFK gratulerer Jim Pedersen og Gordon Setter laget som vinnere av NM lag!

TFK var svært godt representert i konkurransen.
Følgende ekvipasjer var tatt ut av sine respektive raseklubber:

Reisavannets JA Kaos e/f Jan Erik Jensen og
Tromsørypas AD Tim e/f Per Jonny Skjæran (reserve) deltok på Breton laget.

Tjikkom av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen for Irsk Setter.

Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen for Gordon Setter.

Skipsfjordhønas Bolt e/f Wiggo Ditlefsen,
Joker e/f Ronny Hartviksen og
Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen for Pointer.

I tillegg var Stein Martinsen lagleder for Engelsk Setter.

Du kunne følge NM lag 'live' HER

Du kan lese alt om Vinter NM HER

Tromsø Polar Cup 2015Da var Tromsø prøven Polar Cup over for denne gang.

Deltakerne opplevde vekslende vær, godt skiføre, og mye fugl i terrengene.

I VK kvalik på fredag var det flere av partiene som fikk glimt av solformørkelsen, atter andre opplevde gjennom helga at premieringen forsvant pga for mye og for lett fugl.

Totalt ble det utdelt 41 premieringer fordelt på 15 i UK (hvorav 8 x 1.pr UK) 13 i AK (hvorav 7 x 1.pr AK) samt 11 premieringer i VK kval og 2 premieringer i VK finale.

Premieoversikt alle dager finnes HER

Dreiebok fra VK finale HER

Tromsø Fuglehundklubb takker dommere, deltakere og sponsorer for en flott helg, og ønsker alle lykke til kommende helg på NM Vinter på Andøya!

vktromvik15Dagens VK Finale i Tromvika ble vunnet av ES Fingå Ran e/f Jonny Åsheim 1 VK finale
med hjemmefavoritt P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen som den andre premierte 
med en 2 VK finale

TFK gratulerer!

Komplett premieliste finner du HER

Partilister for Søndag finner du HER

VK premierte Nordkjosdalen 20.03.15Oppdatert 20.03.2015  kl. 2000

Premieliste VK-kvalifisering: Premieliste fredag VK

VK finale 20.03:  VK-finale lørdag

Kvalitet lørdag 21.03: Partilister UK og AK lørdag

Kvalitet søndag foreløpige lister pr 19.03: Kvalitet UK og AK

PS! Premieutdeling for VK kvalifisering og finale samt UK og AK partier finner sted under lørdagens jægermiddag.

 

 

Tromsø fuglehund klubb ønsker alle hjertelig velkommen til vår 3 dagers fuglehund prøve 20. til 22. mars.

Alle prøveterrenger er på Kvaløya og Ringvassøy med Scandic hotel som hovedkvarter/sekreteriat.

Deltakeren betaler sin påmelding over nettbank,  og må på betalingen oppgi hundens registreringsnummer, klasse og ønsket startdag(er) i tillegg til når hunden sist fikk 1.AK eller VK premie (gjelder kun VK) . NB! Fredag 20. mars kun VK. Dersom fører er en annen enn eier, må en også oppgi navn på fører. Hvis hunden er registrert i utlandet må man sende registrerings bevis over pr. e-post til  .

Overnatting ta kontakt med Scandic Hotel +47 77 75 50 00 E-post: . Jegermiddagen blir på Scandic hotel kl. 2100 lørdag. Påmelding til jegermiddag skjer i resepsjonen fredag og senest lørdags morgen kl. 0800. Påmeldingsfrist for prøven er 27. februar. Opprop kl. 0800 alle dager.

Påmelding over nettbank eller bankgiro. Startavgift: UK/AK kr. 400,-( rabatt medlemmer: 1 start kr 325.-, 2 starter kr 725.-)

og VK 450,- pr. hund (rabatt medlemmer en start kr. 375,-) . Startavgiften betales til kontonr: 6420.05.16484. Husk å oppgi riktig betalingsinformasjon slik det står beskrevet over.

Kontaktperson og prøveleder:            
Wiggo Ditlefsen
mob 907 20 099
E-post:

NMVinter010411Denne helga er det tre jaktprøver her i nord!

På Saltfjellet arrangerer Bodø JFF sin prøve, info, partilister m.m finnes HER

I Bjerkvik arrangerer Ofoten Fuglehundklubb sin Nordlysprøve som pga av liten påmelding ble redusert til en endagers VK, partiliste m.m finnes HER

På Sennalandet arrangerer Vest-Finnmakr Fuglehundklubb sin prøve, partilister m.m finnes HER

TFK ønsker alle deltakere lykke til!

Roger og Kenya 2.pr VK kvalikTromsø Fuglehundklubbs medlemmer tapetserte pallen i VK kvalifisering, og i finalen på Arnøya:

1.pr VK finalel P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
2.pr VK finale KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh

1.pr VK kval B Tromsørypas PE Hero e/f Per Johnny Skjæran
1.pr VK kval B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen
2.pr VK kval GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr VK kval P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
3.pr VK kval ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
4.pr VK kval KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
5.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
6.pr VK kval B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran

På bildet er dommerne og Roger Tømmerholen med GS Jimbalayas Kenya som debuterte i VK med en flott 2.pr VK, Stærkt!

I UK fikk B Kvikkstepps Mira en 3.pr UK e/f Eivind Winther, og er nå premiert 4 jaktprøvehelger på rad, Stærkt!

TFK gratulerer ;o)

Jaktprøve partiNy prøvehelg, og de fleste prøvedeltakerne i Tromsø området har reist til rypeøya og Arnøyprøven arrangert av Nord-Troms Fuglehundklubb.

Info, partilister og resultatoppdateringer fra Arnøyprøven finnes HER

I Nordland er det en UK/AK prøve i Lofoten arrangert av Harstad og Vesterålen Fuglehundklubb.

Info, partilister og resultatoppdateringer fra Lofotprøven finnes HER

Tromsø Fuglehundklubb ønsker alle deltakerne lykke til i uværet som meldes!

 

VK Finale premierteDenne helgen var det Tromsø Hundeklubb fuglehundgruppa som arrangerte jaktprøve i terrengene rundt Tromsø

IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen markerte seg igjen med 1.pr VK m/CK kvalifisering, og 2.pr VK finale i konkurranse med 57 skarpskodde VK hunder.
GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen slo til med 1.pr AK og er nå klar for å konkurrere i vinnerklassen!
IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz fikk 1.pr UK, og B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther fikk nok en 1.pr UK!
Flere resultater for klubbens hunder finnes på TFK Cup UK og TFK Cup UK/AK.

Komplette premielister og mer info fra prøven finnes HER

TFK gratulerer og ønsker lykke til videre!

Roger og KenyaDenne helga var det på kysten av i Midt Troms det skjedde, nærmere bestemt på Senja!

Midt Troms Fuglehundkubb arrangerte sin UK/AK prøve.

3 ekvipasjer fra Tromsø Fuglehundklubb ble premiert på Senja:
2 x 2.pr AK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen (bilde)
1 x 3.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes
1 x 2.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

Vi gratulerer alle premierte deltakere, og mer informasjon, premielister m.m finnes HER